13 Haziran 2019/
  • By akalanbal
  • Post Views: 0
Akalanbal olarak ürettigimiz ürünlerin tamamı saf ve doğaldır.Ürünlerimizin içinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Ancak Organik üretimimiz çok daha detaylı bir süreçten geçiyor.Şöyle ki
Organik balın üretilecegi kovanlara boya vurulmuyor, kovanlarda naylon örtü kullanılmıyor.Böylece diger kovanların aksine, tüm sene boyunca günesin altında bekleyen kovanlarda zamanla ürüne kimyasal, inorganik maddelerin bulaşmasının önüne geçiliyor. diğer konvansiyonel üretim yapan kovanların aksine organik kovanlarımızdaki çiviler, teller vb diger metal aksamların tamamı paslanmaz krom çelik malzemelerden seçiliyor.
Organik balların üretildiği çerçevelerde hiçbir şekilde sanayi mumu (parafin) kullanmıyoruz.Çerçeveler tamamıyla arının kendi ürettiği Organik Mumlarla işleniyor.
Arıya hiçbir şekilde (bir takım arı hastalıklarına karşılık) kovanda kalıntı bırakan ilaç vermiyoruz. Birtakım arı hastalıklarıyla kekik yağı, formik asit ve oksalik asit gibi balın içerisinde de doğal olarak bulunan doğal yöntemlerle savaşıyoruz.
Arılarımıza bal verimini arttırması için hiçbir katkı yapmıyoruz, arı doğadan ne getirirse onu şişelerimize dolduruyoruz.
En önemlisi de Organik kovanlarımızın bulunduğu bölge de hiçbir zirai ilaçlama yapılmıyor, suni gübrelemenin yapıldığı zirai alanlar bulunmuyor, arıların su aldıgı su kaynaklarında hiçbir kalıntı bulunmayan egzoz gazlarına boğulmuş ana arter yollardan uzak tamamen dogal bir bölgede üretim yapıyoruz.